Επιτέλους φάνηκε φως στο τούνελ για τη λειτουργία του Κέντρου Εξυπηρέτησης Πολιτών που υπέστη έξωση από το χώρο στον οποίο βρισκόταν στην οδό Ολυμπιάδος στη Νέα Πολιτεία του Ευόσμου.
![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2023/08/kexagias-anesths-oikodiaxeirish-2b.jpg)
Το συγκεκριμένο ΚΕΠ, όπως είναι γνωστό, θα εγκατασταθεί τελικά στο κτήριο της Πολεοδομίας Ευόσμου, αλλά καθυστερεί η έναρξη των εργασιών διαμόρφωσης του χώρου.
Η συγκεκριμένη καθυστέρηση έλαβε τέλος, όπως τέλος έλαβε και η ταλαιπωρία των πολιτών που χρειάζεται να πηγαίνουν στα άλλα δύο ΚΕΠ του δήμου.
Η διαμόρφωση του χώρου που θα στεγαστεί το ΚΕΠ εντάχθηκε στα μεγάλα έργα και γι’ αυτό στήθηκε μεγάλος χορός…
![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2022/08/mandalianos-xoros-kep-olympiaka-erga.jpg)
Μπ.