Μία ημέρα μετά τις πλημμύρες από τη νεροποντή, ο δήμος Κορδελιού Ευόσμου ανακοίνωσε ότι ξεκινούν οι εγγραφές για εκμάθηση κολύμβησης. Τυχαίο; Δεν νομίζω!
![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2023/08/kexagias-anesths-oikodiaxeirish-2b.jpg)
Είναι για να μην λένε διάφοροι κακεντρεχείς ότι η διοίκηση Μανδαλιανού δεν κάνει τίποτα ούτε για τις πλημμύρες. Πώς δεν κάνει; Παραδίδει μαθήματα κολύμβησης.
Υπάρχουν διαδόσεις πως η διοίκηση του δήμου έθεσε τις υπηρεσίες του δήμου σε ετοιμότητα ώστε στην επόμενη νεροποντή να διοργανωθούν αγώνες κολύμβησης.
Κώστας Καρακώστας