Με τον παρακάτω τρόπο σχολίασε στο facebook ο πρώην αντιδήμαρχος Κορδελιού Ευόσμου Μιχάλης Χωραφάς την απόφαση του Συμβουλίου της Κοινότητα Ελευθερίου Κορδελιού να μην παραχωρήσει δωρεάν χώρο στους Μύλους Μελισσάρη για χρήση του τμήματος Μουσικής Αστυνομίας:
![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2023/08/kexagias-anesths-oikodiaxeirish-2b.jpg)
«Κακώς κατά τη γνώμη μου…
Θα μπορούσε να παραχωρηθεί με τη συμφωνία ότι θα καλύπτει τις εκδηλώσεις του δήμου . ( παρελάσεις , πολιτιστικές και θρησκευτικές εκδηλώσεις…) Τη στιγμή που η μπάντα του δήμου έχει εμμέσως πλην σαφώς διαλυθεί…!
Ή αν δεν έχει διαλυθεί, θα μπορούσε να συνυπάρξει αρμονικά με το τμήμα μουσικής της Αστυνομίας, συμπληρώνοντας τα όποια κενά έχουν παρουσιαστεί, προς όφελος πάντα του δήμου και των δημοτών…!»