![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2022/05/eleysina-hmera-eyrwphs.jpg)
Για άλλη μια φορά η αμετροέπεια της διοίκησης Μανδαλιανού σ’ όλο της το μεγαλείο, αυτή τη φορά για τη σχετική με την Ημέρα της Ευρώπης εκδήλωση. Γράφει η ιστοσελίδα του δήμου Κορδελιού Ευόσμου ότι η αντιδήμαρχος Πολιτισμού Αθηνά Παμπουκίδου τόνισε ότι η μουσική συναυλία που διοργάνωσε ο Δήμος Κορδελιού Ευόσμου αποτελεί τη μοναδική πανελλαδικά εκδήλωση για τον εορτασμό της Ημέρας της Ευρώπης. Μάλιστα η δήλωση της κυρίας Παμπουκίδου περί μοναδικότητας της εκδήλωσης είναι με έντονα μαύρα γράμματα.
![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2023/08/kexagias-anesths-oikodiaxeirish-2b.jpg)
Με μια απλή αναζήτηση στο διαδίκτυο έρχεται αμέσως μπροστά σου η εξής είδηση: «Η Ελευσίνα γιορτάζει την Ημέρα της Ευρώπης με πλήθος παράλληλων δράσεων για όλες τις ηλικίες» ή «Ημέρα της Ευρώπης: Η Ελευσίνα γιορτάζει με ομιλίες, εκθέσεις, προβολές και άλλες δράσεις»! Προς στιγμήν αναρωτιέσαι μήπως η Ελευσίνα μετακόμισε σε άλλη χώρα αλλά μετά αντιλαμβάνεσαι πως βρίσκεσαι μπροστά σε ακόμα μία αμετροέπεια και ακόμα έναν κομπασμό της διοίκησης Μανδαλιανού, η οποία ψάχνει απεγνωσμένα τη σωτηρία της στις διάφορες επικοινωνιακές φωτοβολίδες.
Σ.