![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2021/09/theatro-kordelio-mikhs-theodwrakhs.jpg)
Όπως είπε η αντιδήμαρχος Πολιτισμού Κορδελιού Ευόσμου, Αθηνά Παμπουκίδου, κατά τη συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου της 27ης Απριλίου 2022, η επιγραφή με το όνομα του Μίκη Θεοδωράκη θα είναι έτοιμη μέσα στον Ιούνιο και θα τοποθετηθεί στο Πολυλειτουργικό Κέντρο του Ελευθερίου Κορδελιού.
![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2023/08/kexagias-anesths-oikodiaxeirish-2b.jpg)
Η κυρία Παμπουκίδου υπογράμμισε πως δεν τοποθετήθηκε μέχρι τώρα επιγραφή γιατί υπήρχε η σκέψη να γίνει μια καλλιτεχνική τοιχογραφία, αλλά είδαν το χώρο καλλιτέχνες και είπαν ότι δεν θα υπάρχει το προσδοκώμενο αισθητικό αποτέλεσμα.
Τα. Σ.