![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2021/09/facebook-pseytiko-profil-fake.jpg)
Ο δήμαρχος Κορδελιού Ευόσμου, κατά τη συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου Κορδελιού Ευόσμου της 16ης Φεβρουαρίου 2022, στην παρέμβαση του Γιώργου Χατζηβρέττα για το ψεύτικο προφίλ kostas papaioannou στο facebook, απάντησε λέγοντας: «Να τα φέρετε αλλά να φέρετε και τα πρώτα κείμενα τα οποία έχουν δημοσιοποιηθεί απ’ την άλλη για να δρούμε η δράση ποια ήταν και ποια είναι η αντίδραση».
![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2023/08/kexagias-anesths-oikodiaxeirish-2b.jpg)
Τι εννοεί ο κύριος δήμαρχος περί δράσης και αντίδρασης; Ότι ο kostas papaioannou είναι η αντίδραση στο ψεύτικο προφίλ Carmino Lamont, το οποίο στην αρχή της διοίκησης Μανδαλιανού έκανε βρώμικες επιθέσεις εναντίον της; Τι θέλει να πει ο δήμαρχος; Ότι είναι λογικό στη βρωμιά να απαντάμε με βρωμιά; Αυτή είναι η Νέα Πνοή; Αυτό είναι το ήθος και το όραμα της «Νέας Πνοής»; Αφού υπάρχει ο lamont που μας βρίζει, γιατί να μην υπάρχει κι ο papaioannou να βρίζει όσους μας ασκούν κριτική;
Κ. Τσ.