![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2021/02/dhmarxeio-plateia-eyosmoy-2.jpg)
Θέμα επικαιροποίησης του σχεδιασμού του δήμου Κορδελιού Ευόσμου που αφορά την Πολιτική Προστασία έθεσε, με αφορμή τα γεγονότα του χιονιά στην Αθήνα, ο Αντιπρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου Δημήτρης Κεραμιδάς, κατά τη συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου της 22ας Φεβρουαρίου 2022.
![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2023/08/kexagias-anesths-oikodiaxeirish-2b.jpg)
Ο κύριος Κεραμιδάς τόνισε ότι ο σχεδιασμός της Πολιτικής Προστασίας στο δήμο Κορδελιού Ευόσμου δεν αφορά μόνο τον καιρό γιατί υπάρχουν και τα εργοστάσια, υπάρχει και η ρύπανση, γι’ αυτό πρέπει να μελετηθεί ξανά προκειμένου αν χρειάζεται να αλλάξει ό,τι χρειάζεται να αλλάξει.
Τα. Σ.