![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2021/11/thepan-ekdhlwsh-prwtovoylia-politwn-zygas.jpg)
Κατά της συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου Κορδελιού Ευόσμου της 19ης Ιανουαρίου 2022, ο Νίκος Ζυγάς, σχολιάζοντας τα όσα είπε ο αντιδήμαρχος Παιδείας Κορδελιού Ευόσμου, Γιώργος Σταυρίδης, πως κατά το άνοιγμα των σχολείων μετά τις εορτές των Χριστουγέννων πήγε σε κάποια σχολεία που οι μαθητές έκαναν ή θα έκαναν κατάληψη και μετά τη συζήτηση που είχε μαζί τους δεν έκαναν, αναρωτήθηκε εάν αυτός είναι ο ρόλος του κυρίου Σταυρίδη.
![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2023/08/kexagias-anesths-oikodiaxeirish-2b.jpg)
«Δηλαδή θα αναγορευτεί ο κύριος Σταυρίδης ως αυτός που πάει και κλείνει τις καταλήψεις; Δεν το κατάλαβα αυτό. Αυτό το ρόλο έχουμε;», είπε αυτολεξεί ο κύριος Ζυγάς.
Τα. Σ.