![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2021/01/thepan-kordelio-1.jpg)
Τραγικό μας φάνηκε το γεγονός ότι πούλησαν για παλιοσίδερα την ιστορική τουλούμπα του Κορδελιού, όπως ενημέρωσε με επιστολή του την «Αγκίδα» ο πρώην δήμαρχος Ελευθερίου Κορδελιού και νυν δημοτικός σύμβουλος Κορδελιού Ευόσμου Στάθης Καϊτετζίδης. Μετά θυμηθήκαμε ότι κόντεψαν να δώσουν και το Θεματικό Ευρυζωνικό Πάρκο Νεολαίας Ελευθερίου Κορδελιού (πρώην κοιμητήρια).
![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2023/08/kexagias-anesths-oikodiaxeirish-2b.jpg)
Περίεργα πράγματα. Πούλησαν την ιστορική τουλούμπα για παλιοσίδερα, αποφάνθηκαν ότι το ΘΕΠΑΝ δεν ανήκει στο δήμο ενώ γνώριζαν ότι ο τίτλος ιδιοκτησίας βρίσκεται στη Διεύθυνση Γεωργίας και από εκεί μπορεί να τον πάρει μόνο ο δήμος. Πάρα πολύ περίεργα πράγματα.
Δημ. Θ.