![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2020/11/texnikh-yphresia-dhmos-kordelioy-eyosmoy.jpg)
Ο κύριος Σωτηράκης αντικατέστησε τον κύριο Λαφαζανίδη στην αντιδημαρχία Τεχνικών Υπηρεσιών γιατί προφανώς κατά τη γνώμη του δημάρχου ο κύριος Λαφαζανίδης δεν τα κατάφερε ή δεν τα κατάφερε στο βαθμό που ο δήμαρχος θα ήθελε. Τι ακριβώς έγινε, δεν το γνωρίζουμε αφού ο δήμαρχος δεν δίνει λογαριασμό γι’ αυτό το θέμα όπως και για κανένα άλλο θέμα. Αν συμβαίνει κάτι άλλο ας μας το πει.
![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2023/08/kexagias-anesths-oikodiaxeirish-2b.jpg)
Λαμβάνοντας λοιπόν ως δεδομένο ότι ο κύριος Σωτηράκης αντικατέστησε τον κύριο Λαφαζανίδη γιατί ο δήμαρχος δεν ήταν ευχαριστημένος, αναρωτιόμαστε αν ο δήμαρχος είναι ευχαριστημένος από τους τέσσερις ειδικούς συνεργάτες που έχει η συγκεκριμένη αντιδημαρχία. Γιατί αν είναι ευχαριστημένος από αυτούς, σημαίνει ότι έγινε δουλειά. Αν έγινε δουλειά γιατί αντικατέστησε τον κύριο Λαφαζανίδη;
Ο κύριος Σωτηράκης πόσον καιρό χρειάζεται για να αποτιμήσει το έργο των ειδικών συνεργατών στην Τεχνική Υπηρεσία και να εισηγηθεί στο δήμαρχο σχετικώς;
Δημ. Θ.