![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2021/09/tritsh-skotadi-1.jpg)
Έχει εδώ και κάμποσους μήνες που ο δήμαρχος δίνει συνεντεύξεις και λέει ότι θα αλλάξει ο ανύπαρκτος φωτισμός της οδού Τρίτση στη Νέα Πολιτεία του Ευόσμου όπου πολύς κόσμος γυμνάζεται στην περιπατητική οδό και όπου συνεχώς αναπτύσσεται μια πολύ ωραία αγορά.
![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2023/08/kexagias-anesths-oikodiaxeirish-2b.jpg)
Είναι να αναρωτιέται κανείς για πόσον καιρό ο δήμαρχος θα κάνει την ίδια δήλωση χωρίς να υπάρχει κάποια πρόοδος. Έχει λήξει η χρονική διάρκεια του προγράμματος από το οποίο χρηματοδοτήθηκαν αυτά τα φωτιστικά και άρα μπορούν να αλλάξουν, άλλωστε αυτό το λέει και ο ίδιος ο δήμαρχος.
Πόσα χρόνια τελικά θα χρειαστούν στη διοίκηση του δήμου για να αλλάξει ο φωτισμός στην οδό Τρίτση ώστε να υπάρχει επαρκής φωτισμός; Τόσο δύσκολο έργο είναι ο φωτισμός της Τρίτση; Ζούμε με την ελπίδα ότι ο δήμαρχος σε κάποια συνέντευξή του δεν θα βαφτίσει μεγάλο έργο τον φωτισμό της Τρίτση γιατί τότε για να το υλοποιήσει θα χρειαστεί τουλάχιστον άλλη μια τετραετία!!
Δημ. Θ.