![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2021/05/dysosmia-5.jpg)
Ανοίγεις την πόρτα παραμονή Χριστουγέννων του 2021 για να πλημμυρίσει το σπίτι από τις παιδικές φωνές που λένε τα κάλαντα και πλημμυρίζει από τη δυσοσμία, η οποία είναι κομματάκι πιο έντονη, ίσως για να μας εκφράσει τις ευχές της λόγω της ημέρας. Μπορεί βέβαια το πρόβλημα να μην είναι η δυσοσμία, αλλά η υποκειμενική μας μύτη και η ιδιοτροπία μας που παραμονή των Χριστουγέννων αντί να είμαστε χαρούμενοι ασχολούμαστε με δυσάρεστα πράγματα. Θα ρωτήσουμε το δήμαρχο Κορδελιού Ευόσμου να μας πει αν φταίει η δυσοσμία ή η ιδιοτροπία μας.
![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2023/08/kexagias-anesths-oikodiaxeirish-2b.jpg)
Χαρίλαος Ταπαρίδης