Με τον «ΜΕΓΑΛΟ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΟ ΑΓΩΝΑ -ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΑΚΙ» συνεχίζονται τη Δευτέρα 20 Δεκεμβρίου στις 19.00 στην Πλατεία Ευόσμου, οι χριστουγεννιάτικες εκδηλώσεις που διοργανώνει η Αντιδημαρχία Πολιτισμού του Δήμου Κορδελιού Ευόσμου.
Η κεντρική πλατεία Δημαρχείου μεταμορφώνεται σε ένα γιγάντιο ξύλινο, “ανθρώπινο” ποδοσφαιράκι, 50 τ.μ., όπου μικροί και μεγάλοι θα έχουν ευκαιρία να λάβουν μέρος στο πιο χαρούμενο, χαλαρό, Χριστουγεννιάτικο Ποδοσφαιρικό Πρωτάθλημα.
Η συμμετοχή στο διαδραστικό παιχνίδι είναι ελεύθερη.
![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2023/08/kexagias-anesths-oikodiaxeirish-2b.jpg)
Από την ιστοσελίδα του δήμου Κορδελιού Ευόσμου