![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2021/12/dhmarxeio-kordelioy-eyosmoy-12b.jpg)
Τρεις νέοι αντιδήμαρχοι, οι οποίοι δεν είχαν θέση αντιδημάρχου στο προηγούμενο σχήμα, ορίστηκαν από το δήμαρχο Κορδελιού Ευόσμου και είναι ο Χρήστος Ταξίδης, ο Γιώργος Σταυρίδης και η Όλγα Αθανασιάδου Νέδου. Από τους προηγούμενους αντιδημάρχους στο νέο σχήμα δεν βρίσκονται δύο και είναι ο Σωτήρης Νικολαΐδης και η Αλεξάνδρα Κορωνίδου.
![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2023/08/kexagias-anesths-oikodiaxeirish-2b.jpg)
Αναλυτικά:
Ο Κωνσταντίνος Αμανατιάδης παρέμεινε Αντιδήμαρχος Οικονομικών και Τοπικής Ανάπτυξης, ο Χρήστος Δεμερτζής παρέμεινε Αντιδήμαρχος Καθαριότητας και Ανακύκλωσης, η Αθηνά Παμπουκίδου παρέμεινε Αντιδήμαρχος Πολιτισμού, η Μαρία Γαβαλά παρέμεινε Αντιδήμαρχος Αθλητισμού και Νέας Γενιάς, η Φωτεινή Πεσματζόγλου Δεβετζή παρέμεινε Αντιδήμαρχος Κοινωνικής Προστασίας και Δημόσιας Υγείας.
Ο Χρήστος Ταξίδης αντικατέστησε τον Κώστα Σωτηράκη στην Αντιδημαρχία Διοικητικών Υπηρεσιών, ο Κώστας Σωτηράκης αντικατέστησε τον Νέστορα Λαφαζανίδη στην Αντιδημαρχία Τεχνικών Υπηρεσιών, ο Γιώργος Σταυρίδης αντικατέστησε το Σωτήρη Νικολαΐδη στην Αντιδημαρχία Παιδείας και η Όλγα Αθανασιάδου Νέδου αντικατέστησε την Αλεξάνδρα Κορωνίδου στην Αντιδημαρχία Πρασίνου και Περιβάλλοντος, ενώ δημιουργήθηκε η Αντιδημαρχία Πολεοδομίας, Δημοτικής Αστυνομίας και ΚΕΠ στην οποία ορίστηκε Αντιδήμαρχος ο Νέστορας Λαφαζανίδης.
Τα. Σ