![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2019/10/dhmotiko-symvoylio-aithoysa-31.jpg)
Πρόεδρος της Οικονομικής Επιτροπής, με απόφαση του δημάρχου Κορδελιού Ευόσμου Κλεάνθη Μανδαλιανού, θα συνεχίσει να είναι ο αντιδήμαρχος Τεχνικών Υπηρεσιών Κώστας Σωτηράκης, ενώ οι δύο αντιδήμαρχοι που ορίστηκαν από το δήμαρχο για την Οικονομική Επιτροπή είναι ο αντιδήμαρχος Καθαριότητας Χρήστος Δεμερτζής και ο αντιδήμαρχος Παιδείας Γιώργος Σταυρίδης.
![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2023/08/kexagias-anesths-oikodiaxeirish-2b.jpg)
Στην Οικονομική Επιτροπή ο πρόεδρος και οι δύο αντιδήμαρχοι ορίζονται από το δήμαρχο, ενώ τα υπόλοιπα 6 μέλη της, 2 ακόμα από τη διοίκηση και 4 από την αντιπολίτευση εκλέγονται κατά τις δημαιρεσίες.