![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2021/12/kinal-androylakhs-papandreoy.jpg)
Ενώ στο δεύτερο γύρο για τις προεδρικές εκλογές στο ΚΙΝΑΛ περνάνε ο Νίκος Ανδρουλάκης και ο Γιώργος Παπανδρέου, στο δήμο Κορδελιού Ευόσμου τα ποσοστά των υποψηφίων διαφοροποιούνται αρκετά από τα πανελλήνια ποσοστά. Μάλιστα στο δήμο Κορδελιού Ευόσμου δεύτερος ήρθε ο Ανδρέας Λοβέρδος με διαφορά τεσσάρων ποσοστιαίων μονάδων από τον τρίτο Γιώργο Παπανδρέου. Το ποσοστό του Χάρη Καστανίδη διαφοροποιείται φυσιολογικά αφού είναι βουλευτής Θεσσαλονίκης.
![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2023/08/kexagias-anesths-oikodiaxeirish-2b.jpg)
Δήμος Κορδελιού Ευόσμου Πανελλήνια
Νίκος Ανδρουλάκης 32,52% 36,96%
Γιώργος Παπανδρέου 22,10% 27,82%
Ανδρέας Λοβέρδος 26,33% 26,03%
Παύλος Χρηστίδης 2,52% 3,25%
Παύλος Γερουλάνος 2,16% 2,98%
Χάρης Καστανίδης 13,48% 2,96%
Εκλογές ΚΙΝΑΛ στο δήμο Κορδελιού Ευόσμου: Πρώτος ο Ανδρουλάκης