![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2019/10/dhmotiko-symvoylio-aithoysa-35.jpg)
Υπερψηφίστηκε ο προϋπολογισμός του δήμου Κορδελιού Ευόσμου για το έτος 2022 με 22 θετικές ψήφους, κατά τη χθεσινή συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου της Δευτέρας 29 Νοεμβρίου 2021. Υπερψήφισαν η διοίκηση του δήμου, η παράταξη του Γιάννη Καμαρινού και ο Γιώργος Χατζηβρέττας από την παράταξη του τέως δημάρχου Πέτρου Σούλα. Καταψήφισαν ο Πέτρος Σούλας και ο Αλέξανδρος Παρασκευόπουλος από την παράταξη του τέως δημάρχου, όπως επίσης καταψήφισε η παράταξη του Θανάση Κοκονά. Η παράταξη του Νίκου Ζυγά ψήφισε λευκό. Αξιοσημείωτη ήταν η διαφοροποίηση του πρώην προέδρου του Δημοτικού Συμβουλίου με τη διοίκηση του Πέτρου Σούλα, Γιώργου Χατζηβρέττα, από τη θέση που είχε ο τέως δήμαρχος για τον προϋπολογισμό.
![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2023/08/kexagias-anesths-oikodiaxeirish-2b.jpg)
Τα. Σ