![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2021/01/swthrakhs-kostas-10.jpg)
Ο αναπληρωτής δημάρχου Κορδελιού Ευόσμου, Κώστας Σωτηράκης, αναφερόμενος στο αίτημα να πληρώνει ο δήμος τα rapid test των ανεμβολίαστων υπαλλήλων, είπε ότι αυτό, με βάση το νόμο, δεν γίνεται. Ο κύριος Σωτηράκης τόνισε ότι δεν είδε καμπάνια του Σωματείου στους εργαζόμενους για να εμβολιαστούν και συμπλήρωσε ότι η καμπάνια πρέπει να γίνει με πρωτοβουλία του Σωματείου και του δήμου ώστε να εμβολιαστούν οι δημοτικοί υπάλληλοι.
![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2023/08/kexagias-anesths-oikodiaxeirish-2b.jpg)
Τα. Σ
Διευκρίνηση του Κώστα Σωτηράκη για την καμπάνια στους δημοτικούς υπαλλήλους υπέρ των εμβολιασμών