![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2016/07/dhmarxeio-kordelioy-evosmoy.jpg)
Κατά τη συνεδρίαση της 3ης Νοεμβρίου 2021, ο δημοτικός σύμβουλος Αντώνης Κοντσίδης ρώτησε τη διοίκηση του δήμου γιατί δεν παραβρέθηκε ο δήμος στη δίκη του διευθύνοντα συμβούλου των ΕΛΠΕ για τη δυσοσμία. Ο κύριος Κοντσίδης αναφέρθηκε σε ερώτηση που είχε κάνει ο κύριος Ζυγάς για το αν υπάρχει συμφωνία κάτω από το τραπέζι και στην οποία ο δήμαρχος είχε απαντήσει ότι δεν υπάρχει. Ο Αντώνης Κοντσίδης τόνισε ότι όταν απουσιάζει από τέτοια δίκη ο δήμος, ο οποίος μολύνεται και έχει αύξηση της ρύπανσης καθημερινά, αρχίζει ο δημότης και αμφιβάλει.
![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2023/08/kexagias-anesths-oikodiaxeirish-2b.jpg)
Τα. Σ
Μυρωδιά γκαζιού πλημμύρισε το δήμο το πρωινό της Κυριακής…
Στη δίκη για τη δυσοσμία ήταν παρών ο δήμος Κορδελιού Ευόσμου;