![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2021/02/logo-emsek-emporikos-syllogos.png)
Πραγματοποιήθηκαν την Τετάρτη 20 Οκτωβρίου 2021, οι εκλογές της Ομοσπονδίας Εμπορίου Παραγωγικότητας και Επιχειρηματικότητας Κεντρικής – Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης (Ο.Ε.Π.Ε.Κ.Α.Μ.Θ.), για την ανάδειξη νέου Διοικητικού Συμβουλίου, Ελεγκτικής Επιτροπής και Αντιπροσώπων στην Τριτοβάθμια Οργάνωση Ελληνική Συνομοσπονδία Εμπορίου και Επιχειρηματικότητας.
![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2023/08/kexagias-anesths-oikodiaxeirish-2b.jpg)
Στο 11μελες Διοικητικό Συμβούλιο εκλέγεται από τον Εμπορικό Σύλλογο Ευόσμου Κορδελιού ο Ζαχαρίας Κουιμτζής, ενώ στους 56 αντιπροσώπους που εξελέγησαν για την Τριτοβάθμια Οργάνωση Ελληνική Συνομοσπονδία Εμπορίου και Επιχειρηματικότητας-ΕΣΕΕ, στην οποία ανήκει η Ομοσπονδία, βρίσκονται από τον Εμπορικό Σύλλογο Ευόσμου Κορδελιού οι Βασιλειάδης Κωνσταντίνος, Νικολαΐδης Βλάσσης, Γάκος Δημήτρης, Τσιλιγγιρίδης Τάσος και Ναθαναηλίδης Λεωνίδας.
Η εκλογή ενός μέλους του στο Δ.Σ. της Ομοσπονδίας και 5 μελών του ως αντιπροσώπων για την ΕΣΕΕ αποτελεί μεγάλη επιτυχία του Εμπορικού Συλλόγου Ευόσμου Κορδελιού.