![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2020/09/skaki-ippos-kentro.jpg)
Την Κυριακή 17/10 από τις 11.ΟΟ έως τις 13.00 στην Πλατεία Ευόσμου
![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2023/08/kexagias-anesths-oikodiaxeirish-2b.jpg)
Με στόχο να φέρει κοντά τη νέα γενιά του Δήμου μας με το συναρπαστικό κόσμο του σκακιού, μια δραστηριότητα που συμβάλλει στην ανάπτυξη της ευφυίας, της κριτικής σκέψης και της μεθοδικότητας, η Αντιδημαρχία Αθλητισμού του Δήμου Κορδελιού Ευόσμου σε συνεργασία με το Σκακιστικό Σύλλογο (http://skaki.eu/), διοργανώνει την Κυριακή 17 Οκτωβρίου και ώρα 11:00π.μ. έως 13:00 πρότυπες σκακιστικές δράσεις για παιδιά και εφήβους, ηλικίας 6 έως 15 ετών.
Η διοργάνωση θα πραγματοποιηθεί τηρουμένων των υγειονομικών πρωτοκόλλων, ενώ απαραίτητη είναι η χρήση μάσκας.
Η συμμετοχή για όλα τα παιδιά είναι ελεύθερη.
Από την ιστοσελίδα του δήμου Κορδελιού Ευόσμου