![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2020/03/xatzhvrettas-giwrgos-3.jpg)
Κατά την τοποθέτησή του στη συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου Κορδελιού Ευόσμου της 7ης Ιουλίου 2021, ο τέως πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου με την παράταξη του Πέτρου Σούλα, Γιώργος Χατζηβρέττας, αναφέρθηκε και στην κοινωνική πολιτική και συγκεκριμένα στο ζήτημα των ηλεκτρικών αμαξιδίων, τα οποία χορηγούσε η διοίκηση Σούλα σε συνδημότες μας με κινητικά προβλήματα. Ο κύριος Χατζηβρέττας τόνισε πως είναι η 7η ή 8η φορά που ρωτάει σε συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου εάν υπάρχει σχετική πρόβλεψη ή μελέτη για το συγκεκριμένο ζήτημα ή εάν τελικά κάτι τέτοιο κρίνεται ως μη αναγκαίο από την τωρινή διοίκηση.
![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2023/08/kexagias-anesths-oikodiaxeirish-2b.jpg)
Τα. Σ