![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2021/02/mandalianos-lafazanidhs-asfaltostrwsh-filippoy-flwroy-b.jpg)
Έως το τέλος του 2021 θα ασφαλτοστρωθούν ακόμη 34 δρόμοι και στις δύο Δημοτικές Ενότητες, αρχής γενομένης το αμέσως επόμενο διάστημα από τις οδούς Σκρα (Ανδρόνικου – Πολυτεχνείου), Γρυπάρη (Γ. Παπανδρέου – Βαλαωρίτου) και Γ. Παπανδρέου (Άγγ. Σικελιανού – 3η Σεπτεμβρίου), στη Δημοτική Ενότητα Ελευθερίου – Κορδελιού.
![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2023/08/kexagias-anesths-oikodiaxeirish-2b.jpg)
«Με συνέπεια και συνεχείς παρεμβάσεις, το παραμελημένο σε πολλά σημεία οδικό δίκτυο του Δήμου μας αλλάζει και μαζί μ΄αυτό αλλάζουν οι γειτονιές και η καθημερινότητά μας. Οι επεμβάσεις αυτές δεν αλλάζουν μόνο την εικόνα της πόλης, αλλά συμβάλλουν ταυτόχρονα στη διασφάλιση της ποιότητας των μετακινήσεων των δημοτών», δήλωσε ο Δήμαρχος Κορδελιού – Ευόσμου, Κλεάνθης Μανδαλιανός.
Από την ιστοσελίδα του δήμου Κορδελιού Ευόσμου