![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2021/07/kinhmatografos-therinos-theatro-kordelio.jpg)
Εν μέσω καύσωνα ο Δήμος Κορδελιού – Ευόσμου δίνει μια νότα δροσιάς, εγκαινιάζοντας μια νέα εποχή για τους σινεφίλ, με την έναρξη λειτουργίας του Θερινού Δημοτικού Κινηματογράφου, ο οποίος ανοίγει τις πύλες του στην ταράτσα του υπερσύγχρονου Δημοτικού Πολυλειτουργικού Κέντρου «Θέατρο οδού Μοναστηρίου». Η «avant premiere» γίνεται σήμερα (Πέμπτη 01/07, 21:00) με τους μικρούς μας φίλους να κάνουν ποδαρικό στη νέα ταινία της Disney/Pixar, «Soul». ![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2023/08/kexagias-anesths-oikodiaxeirish-2b.jpg)
Το πρόγραμμα συνεχίζεται με αριστουργήματα του παγκόσμιου κινηματογράφου, με τις πλέον σύγχρονες και πιστοποιημένες προδιαγραφές εικόνας και ήχου. Η ηλεκτρονική κράτηση και έκδοση εισιτηρίων γίνεται μέσω των παρακάτω sites:
![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2023/08/kexagias-anesths-oikodiaxeirish-2b.jpg)
Gold Mall http://www.goldmall.gr/ και
Good Deals http://www.gooddeals.gr/
Πληροφορίες: 2310 202067
ΤΙΜΕΣ ΕΙΣΙΤΗΡΙΩΝ
Γενική Είσοδος 6€, Παιδικό 5€
ΕΙΔΙΚΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ
*Κάθε Πέμπτη γενική είσοδος 5€.
ΘΕΡΙΝΟ cine ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ ΕΥΟΣΜΟΥ «ΘΕΑΤΡΟ ΟΔΟΥ ΜΟΝΑΣΤΗΡΙΟΥ» Μοναστηρίου, Κορδελιό (δίπλα στο Σκλαβενίτη)
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΙΝ/ΦΟΥ(δείτε τo πρόγραμμα στο http://www.gocinema.gr/)
Από την ιστοσελίδα του δήμου Κορδελιού Ευόσμου