![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2021/06/demertzhs-xrhstos-emvolio-b.jpg)
Σύμφωνα με ανάρτηση στον προσωπικό του λογαριασμό στο facebook, ο αντιδήμαρχος Καθαριότητας Κορδελιού Ευόσμου Χρήστος Δεμερτζής εμβολιάστηκε χθες με το εμβόλιο της Johnson & Johnson κατά του covid-19. Ο Χρήστος Δεμερτζής υπέπεσε σε σοβαρό σφάλμα, γιατί θα έπρεπε να αναζητήσει και να εμβολιαστεί με το Sputnik V πάση θυσία. Ακούγεται ότι το κάνεις και εκτοξεύεσαι στο διάστημα, όπως ο δορυφόρος με το ίδιο όνομα. Με τον τρόπο αυτό θα έθετε την αντιδημαρχία του σε τροχιά, θα δημιουργούσε μια διαστημική αντιδημαρχία, μία ιπτάμενη αντιδημαρχία, όπως την είχε ονειρευτεί και ο προκάτοχός του! Τώρα, κάνοντας το Johnson & Johnson («μην το πιείτε… τσιμπηθείτε» όπως το «μην το πιείτε… λουστείτε»), καταγράφηκε ως ένας ακόμα απλώς εμβολιασμένος!!
![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2023/08/kexagias-anesths-oikodiaxeirish-2b.jpg)
Σ.