![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2014/10/dhmotiko-symboylio-aithousa-4e.jpg)
Απ’ ότι φαίνεται η Διαπαραταξιακή Επιτροπή Κορδελιού Ευόσμου τέλειωσε πριν καν αρχίσει να λειτουργεί. Χθες η διοίκηση του δήμου ζήτησε να συνεδριάσει η Επιτροπή προκειμένου να αποφασίσει για το ενοίκιο που θα δώσει ο δήμος στο κράτος για τα γηπεδάκια που βρίσκονται στο στρατόπεδο Παπακυριαζή. Ο Νίκος Ζυγάς, επικεφαλής της παράταξης «Συμμαχία Πολιτών» έστειλε ηλεκτρονικό μήνυμα στη διοίκηση ότι δεν θα συμμετάσχει γιατί η Διαπαραταξιακή έχει ισχύ όταν εφαρμόζονται οι αποφάσεις της και γι’ αυτό για να συνεδριάσει πρέπει πρώτα να ανακληθεί η απόφαση που πάρθηκε τη Μεγάλη Πέμπτη για αποδοχή χορηγίας από την ELPEDISON. Φαίνεται ότι η πρόταση Ζυγά στηρίζεται από τις περισσότερες, ίσως και όλες, παρατάξεις της αντιπολίτευσης πράγμα που καθιστά αδύνατη τη συνεδρίαση της Διαπαραταξιακής Επιτροπής.
![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2023/08/kexagias-anesths-oikodiaxeirish-2b.jpg)
Τα. Σ.