![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2021/04/drive-through-rapid-test-koronaios-parko-moyswn.jpg)
Σε σύνολο 250 ατόμων που υποβλήθηκαν τη Δευτέρα 5 Απριλίου σε ελέγχους ταχείας ανίχνευσης αντιγόνου covid-19 από τον ΕΟΔΥ (drive through rapid test), στο πάρκο Μουσών, βρέθηκαν 30 θετικά δείγματα (12%) στον covid-19, τα οποία αφορούν σε 17 άνδρες και 13 γυναίκες, με διάμεση ηλικία τα 42 έτη.
![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2023/08/kexagias-anesths-oikodiaxeirish-2b.jpg)
Άμεσα από τον ΕΟΔΥ δόθηκαν οι προβλεπόμενες οδηγίες προς τα επιβεβαιωμένα κρούσματα και ακολουθήθηκαν τα πρωτόκολλα για την αποφυγή εξάπλωσης του ιού.
Από την ιστοσελίδα του δήμου Κορδελιού Ευόσμου