![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2016/10/giwrikas-kwstikas.jpg)
Ο πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου Κορδελιού Ευόσμου, κύριος Γιώργος Ρούμελης, είπε στην αρχή της σημερινής συνεδρίασης ένα κορυφαίο Ποντιακό ανέκδοτο. Μέχρι τώρα ξέραμε ότι ο κύριος Ρούμελης εκτιμάει τους Πόντιους και μάλιστα συμμετείχε σε Ποντιακά Σωματεία και πρωτοστατούσε σ’ αυτά. Σήμερα μάθαμε ότι λέει κορυφαία Ποντιακά ανέκδοτα, τα οποία σκαρφίζεται ο ίδιος.
![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2023/08/kexagias-anesths-oikodiaxeirish-2b.jpg)
Ο κύριος Ρούμελης παρενέβη κατά την τοποθέτηση του κυρίου Καϊτετζίδη, επειδή κράτησε αρκετή ώρα, και του είπε πως πρέπει να ολοκληρώσει. Σ’ αυτή του την παρέμβαση ο κύριος Ρούμελης είπε πως ο κύριος Καϊτετζίδης είναι γνωστό ότι δεν χρειάζεται πολλή ώρα για να διατυπώσει τις προτάσεις του!!
Αιμίλιος Καλομ.