![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2021/01/gewrgia-vasileiadoy-kafetzoy.jpg)
Η διοίκηση του δήμου Κορδελιού Ευόσμου βρήκε τον τρόπο για να μείνει το Θεματικό Ευρυζωνικό Πάρκο Νεολαίας Ελευθερίου Κορδελιού στον δήμο. Ως γνωστόν η διοίκηση του δήμου αναζητά έγγραφα τα οποία θα αποδεικνύουν ότι το ΘΕΠΑΝ ανήκει στον δήμο. Σύμφωνα με ανεπιβεβαίωτες πληροφορίες, η διοίκηση είχε σκοπό να συνάψει σύμβαση με ιδιωτική εταιρεία ερευνών προκειμένου να ανακαλυφθούν αυτά τα έγγραφα σε κάποιο αρχείο του δήμου. Τελικά τέτοια συμφωνία δεν συνάφθηκε γιατί η διοίκηση, σύμφωνα πάλι με ανεπιβεβαίωτες πληροφορίες, βρήκε άλλη λύση πιο συμφέρουσα οικονομικά και πιο σίγουρη. Εν τέλει θα συναφθεί συμφωνία με τη Γεωργία Βασιλειάδου, διάσημη καφετζού, η οποία μελετώντας το φλυτζάνι του καφέ νυν και πρώην δημάρχων, δημοτικών συμβούλων και εργαζομένων, θα υποδείξει που βρίσκονται αυτά τα σπουδαία έγγραφα με τα οποία θα κατοχυρώσει το ΘΕΠΑΝ ο δήμος.
![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2023/08/kexagias-anesths-oikodiaxeirish-2b.jpg)
Τσάρλυ