![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2020/09/sarhgiannidhs-vasilhs-5.jpg)
Με τον παρακάτω πολύ οξύ τρόπο σχολίασε στο facebook την απουσία δημοτικών συμβούλων από τις συνεδριάσεις του δημοτικού συμβουλίου Κορδελιού Ευόσμου και ο γνωστός δημοσιογράφος της Θεσσαλονίκης Βασίλης Σαρρηγιαννίδης:
![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2023/08/kexagias-anesths-oikodiaxeirish-2b.jpg)
«Πολύ καλά έκανε ο κ. Σωτηράκης και σχολίασε την απουσία τους. Να είσαι στο σπίτι σου λόγω πανδημίας και να απουσιάζεις από το δημοτικό συμβούλιο εν ώρα συνεδρίασης σημαντικών θεμάτων είναι η μέγιστη απαξίωση των δημοτών που σε ψήφισαν. Όσοι δεν μπορούν, να παραιτηθούν και να κάτσουν σπίτια τους».