![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2020/11/dhmos-kordelioy-eyosmoy-polytexneio-2020.jpg)
Με μια σεμνή και λιτή τελετή στην πλατεία Δημαρχείου, ο δήμαρχος, η διοίκηση του δήμου και εκπρόσωποι των παρατάξεων του δημοτικού συμβουλίου Κορδελιού Ευόσμου τίμησαν την επέτειο της εξέγερσης του Πολυτεχνείου. Ο δήμαρχος Κορδελιού Ευόσμου, Κλεάνθης Μανδαλιανός, κατέθεσε στεφάνι στο μνημείο της πλατείας Δημαρχείου. Της κατάθεσης στεφάνου προηγήθηκε τρισάγιο στη μνήμη των νεκρών του Πολυτεχνείου.
![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2023/08/kexagias-anesths-oikodiaxeirish-2b.jpg)
Παρόντες στην τελετή ο επικεφαλής της μείζονος αντιπολίτευσης, Γιάννης Καμαρινός, ο επικεφαλής της τρίτης παράταξης του δημοτικού συμβουλίου και πρώην δήμαρχος, Πέτρος Σούλας, ο εκπρόσωπος της Λαϊκής Συσπείρωσης, Λεωνίδας Ναθαναηλίδης και ο αντιδήμαρχος Διοικητικών Υπηρεσιών, Κώστας Σωτηράκης.