![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2020/11/eyosmos-kordelio-apo-koimhthria-2.jpg)
Ξυπνάς πρωινό ηλιόλουστης πλην όμως καταθλιπτικής, εξαιτίας των απαγορεύσεων λόγω κορονοϊού, Κυριακής, ανοίγεις τα παράθυρα για να μπει μέσα το φως του ήλιο μπας και αλλάξει η ψυχολογία σου και σου έρχεται το ντουμάνι της δυσοσμίας. Ανεβαίνει η πίεσή σου ακόμα περισσότερο καθώς άφησες το βράδυ την μπουγάδα απλωμένη έξω.
![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2023/08/kexagias-anesths-oikodiaxeirish-2b.jpg)
Πραγματικά όπως βρωμάει σήμερα το πρωί, μπορεί να μη βρωμούσε ποτέ. Το χάλι της δυσοσμίας του σημερινού πρωινού μπορεί να είναι ανεπανάληπτο. Η ένταση της δυσοσμίας έρχεται να επιτείνει την ένταση από τον κορονοϊό, έρχεται να δημιουργήσει ακόμα μεγαλύτερο εκνευρισμό, καθώς ξαναπετάς τα πλυμένα ρούχα μέσα στο πλυντήριο.
Θα κάνει κάτι η δημοτική αρχή του δήμου για να τερματιστεί αυτό το χάλι με τη δυσοσμία ή θα διαπιστώνει αυθαίρετα ότι η δυσοσμία έχει μειωθεί; Έλεγξε η δημοτική αρχή τον «καλό μας γείτονα» αν πήρε οποιοδήποτε μέτρο για να τερματιστεί η δυσοσμία; Θυμάται η δημοτική αρχή ότι εξελέγη με μία από τις σημαίες της την επίλυση του προβλήματος της δυσοσμίας ή το έχει ξεχάσει άπαξ δια παντός;
Δημ. Θ.