![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2020/07/sarhgiannidhs-vasilhs-3.jpg)
Ο γνωστός δημοσιογράφος της Θεσσαλονίκης, κύριος Βασίλης Σαρρηγιαννίδης, έκανε το παρακάτω ειρωνικό σχόλιο στο facebook για την ηλεκτρονική ενημέρωση των δημοτών όσον αφορά τα χρέη τους στον δήμο Κορδελιού Ευόσμου:
![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2023/08/kexagias-anesths-oikodiaxeirish-2b.jpg)
«Μπράβο στον δήμο. Καινοτομία για εύσημα. Όταν πρόκειται για οφειλές πολιτών, όλα λειτουργούν τέλεια και ηλεκτρονικά. Αλήθεια, για τα χρέη του δήμου προς δημότες υπάρχει κάτι αντίστοιχο;»
Τα. Σ.