Δεν έφτανε στους μαγαζάτορες της πλατείας η καραντίνα από τον κοροναϊό, δεν έφτανε που τρεις μήνες ήταν κλειστοί, δεν έφτανε που με κόπο άνοιξαν πάλι τα μαγαζιά τους, ήρθε πριν από λίγο η πλημμύρα που βλέπετε στο βίντεο. Είναι άμεση ανάγκη η δημοτική αρχή να μεριμνήσει γι’ αυτό το χάλι που βιώνουμε χρόνια τώρα. Είναι απαράδεκτη αυτή η κατάσταση για την πλατεία δημαρχείου του δήμου Κορδελιού Ευόσμου. Πρέπει να γίνουν ότι έργα χρειάζονται για να σταματήσει αυτό το χάλι. Δεν μπορεί η κεντρική πλατεία του δήμου να θυμίζει Βενετία μόλις πέσει μία καταιγίδα.
![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2023/08/kexagias-anesths-oikodiaxeirish-2b.jpg)
Σ.Μ.
Γιατί οι ελεγκτικοί μηχανισμοί δεν πήγαν το Σάββατο το βράδυ στην πλατεία του Ευόσμου;