![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2020/01/leykwma-dhmos-kordelioy-eyosmoy-b.jpg)
Ο Γιάννης Καμαρινός πέταξε το λεύκωμα της διοίκησης Σούλα!
![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2023/08/kexagias-anesths-oikodiaxeirish-2b.jpg)
Ο κύριος Γιάννης Γιαννακόπουλος, κατά τη διαδικασία των ερωτήσεων/τοποθετήσεων στη συνεδρίαση του δημοτικού συμβουλίου Κορδελιού Ευόσμου της 12ης Φεβρουαρίου 2020, ζήτησε να αποσυρθεί και να διορθωθεί το λεύκωμα με την ιστορία του δήμου Κορδελιού Ευόσμου που εξέδωσε η διοίκηση του Πέτρου Σούλα, γιατί εντόπισε ένα σοβαρό λάθος. Στο λεύκωμα γράφει ότι ο Ιερός Ναός Κοσμά του Αιτωλού βρίσκεται στο Κορδελιό, ενώ βρίσκεται στον Εύοσμο! Μάλιστα απευθυνόμενος ο κύριος Γιαννακόπουλος στον κύριο Καμαρινό, ο οποίος είχε δηλώσει ότι θα δωρίσει το λεύκωμα σε κάποιον δημότη, του ζήτησε να πάρει πίσω το λεύκωμα εξαιτίας του λάθους. Ο Γιάννης Καμαρινός του απάντησε ότι τελικά δεν δώρισε το λεύκωμα αλλά το πέταξε!
Τα. Σ.