Σάββατο, 20 Απριλίου, 2024
ΑρχικήΝΕΑΑθλητισμόςΟ Ολυμπιακός αήττητος στους ομίλους του Champions League

Ο Ολυμπιακός αήττητος στους ομίλους του Champions League

Στους ομίλους του Champions League αήττητος πέρασε ο Ολυμπιακός που νίκησε και στη Ρωσία την Κράσνονταρ με 1-2 και με πανηγυρικό τρόπο επέστρεψε έπειτα από δύο χρόνια στην ευρωπαϊκή διοργάνωση που θα του δώσει δεκάδες εκατομμύρια ευρώ για την πρόκρισή του.

Η ρωσική ομάδα προηγήθηκε στο 10ο λεπτό όμως στο επόμενο λεπτό ο Ολυμπιακός σημείωσε γκολ και ισοφάρισε σε 1-1. Στην αρχή του 2ου ημιχρόνου, μόλις στο 47ο λεπτό, πέτυχε και δεύτερο τέρμα με αποτέλεσμα να «σφραγίσει» το εισιτήριο της πρόκρισης.

Η Κράσνονταρ δεν απείλησε ουσιαστικά τον Ολυμπιακό που και στα δύο ημίχρονα είχε πολλές και σημαντικές ευκαιρίες για να σημειώσει περισσότερα γκολ.

Η ομάδα του Πειραιά θα είναι στο 3ο γκρουπ δυναμικότητας στην κλήρωση για τους ομίλους του Champions League και σίγουρα θα αποφύγει τις Μπάγερ Λεβερκούζεν, Βαλένθια και Ίντερ.