Τελευταία

Αποκλείστηκαν Αστέρας Τρίπολης και Ατρόμητος Περιστερίου από το Europa League

04-08-2018

Με γκολ που δέχτηκε στις καθυστερήσεις ο Ατρόμητος Περιστερίου αποκλείστηκε από τη Ντιναμό Μπρεστ, καθώς ο αγώνας έληξε 1-1 και στην πρώτη αναμέτρηση η ομάδα της Λευκορωσίας είχε νικήσει με 4-3.

Ο Ατρόμητος κατάφερε να σημειώσει το γκολ που χρειαζόταν και κρατούσε την πρόκριση στα χέρια του, μέχρι και το 95ο λεπτό, όταν δέχτηκε γκολ και η πρόκριση άλλαξε χέρια.

Δεν κατάφερε να πετύχει το γκολ της νίκης ο Αστέρας Τρίπολης και επίσης αποκλείστηκε από τη συνέχεια του Europa League.

Ο αγώνας στην Τρίπολη έληξε 1-1 και η Χιμπέρνιαν από τη Σκωτία πήρε την πρόκριση, καθώς στον πρώτο αγώνα είχε νικήσει με 3-2.

Η Χιμπέρνιαν ήταν η ομάδα που προηγήθηκε λίγο πριν το τέλος του 1ου ημιχρόνου και ο Αστέρας ισοφάρισε λίγα λεπτά μετά την επανέναρξη του αγώνα. Προσπάθησε μέχρι το τέλος της αναμέτρησης να πετύχει και 2ο γκολ, αλλά δεν το κατάφερε.