Δημοτικό Συμβούλιο 30 Οκτώβρη 2015
![](https://agkidapress.gr/wp-content/uploads/2023/08/kexagias-anesths-oikodiaxeirish-2b.jpg)
Ο κ. Παπαδόπουλος θεωρεί ότι ο δεύτερος μεγαλύτερος δήμος της Βορείου Ελλάδος πρέπει να απαιτήσει και να χρηματοδοτηθεί όχι μόνο για τη λειτουργία του «Κέντρου Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης», αλλά και για άλλες δράσεις. Ο κ. Παπαδόπουλος ζητάει αφενός να μην μετεγκατασταθεί το «Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης» και αφετέρου να μην μένουν ανεκμετάλλευτοι οι χώροι του κτιρίου που στεγάζεται, ενώ καταλήγοντας προτείνει χαρακτηριστικά «συνεκμετάλλευση» του χώρου.