Παρασκευή, 29 Μαρτίου, 2024
ΑρχικήΝΕΑΑθλητισμόςΙσοπαλία 2-2 ο Ολυμπιακός με την Τότεναμ για το Champions League

Ισοπαλία 2-2 ο Ολυμπιακός με την Τότεναμ για το Champions League

Με θετικό αποτέλεσμα ξεκίνησε ο Ολυμπιακός τις υποχρεώσεις του στους ομίλους του Champions League, μιας και στον πρώτο αγώνα αναδείχτηκε ισόπαλος 2-2 με την Τότεναμ στο «Γ. Καραϊσκάκης».

Το αποτέλεσμα κρίνεται δίκαιο και για τις δύο ομάδες που κατάφεραν να σημειώσουν από δύο γκολ και να έχουν τις ευκαιρίες για τη νίκη. Πιο καλά μπήκε στον αγώνα ο Ολυμπιακός που είχε δοκάρι, αλλά η Τότεναμ κατάφερε να προηγηθεί με πέναλτι και τέσσερα λεπτά αργότερα να κάνει το 0-2.

Ο Ολυμπιακός μείωσε σε 1-2 λίγο πριν την λήξη του 1ου ημιχρόνου και 10 λεπτά αφού άρχισε το 2ο ημίχρονο πέτυχε το γκολ της ισοφάρισης κάνοντας το 2-2.